گردشگری

چشمه ناز یکی از بکرترین تفرجگاه های شهرستان سمیرم

چشمه ناز یکی از بکرترین تفرجگاه های شهرستان سمیرم

 

چشمه ناز,چشمه ناز ونک,تصاویر چشمه ناز

چشمه ناز دارای چشمه پرآب و جوشانی است که رودخانه چشمه ناز را تغذیه می کند

چشمه ناز ونک سمیرم با طبیعتی بکر و دلنشین چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند. وجود چشمه جوشان، رودخانه، کوه های سربه فلک کشیده و درختان چنار بید و صنوبر در این منطقه زیبایی خاصی به این منطقه بخشیده است. چشمه ناز دارای چشمه پرآب و جوشانی است که رودخانه چشمه ناز را تغذیه می کند.

چشمه ناز ونک

یکی از زیباترین و بکرترین تفرجگاه های شهرستان سمیرم و شهر ونک چشمه ناز ونک است. این نگین ارزشمند و گوهر ناب در 6 کیلومتری جنوب غربی شهر ونک با جاده های خاکی و در 36 کیلو متری شهر سمیرم قرار دارد که با جلوه ای خاص کمر کوه 2000 متری را به دو نیمه مساوی تقسیم می کند.

کوه دالان ونک به ارتفاع 3492 متر در فاصله حدود 30 کیلومتری غرب سمیرم قرار دارد شهر ونک و چشمه ای زیبا موسوم به چشمه ناز در دامنه های شمالی آن واقعند. آب این چشمه پس از پیوستن به رودخانه ای کوچک، کمی بعد به رودخانه پر آب موسوم به آب ونک می ریزد. رودخانه اخیر به سمت دشت ارمند پیش می رود تا در آنجا به کارون ملحق شود.

به خاطر وجود آب پر برک این چشمه، اطراف آن از پوشش گیاهان مختلف پوشیده شده است و یک منطقه‌ی فوق‌العاده سرسبزی را ایجاد کرده است که در نوع خود بی‌نظیر است.

شهرداری شهر ونک نیز با ایجاد زیرساخت های گردشگری، هرساله گردشگران زیادی را به این منطقه می کشاند. چشمه ناز جزو چشمه های آب معدنی سمیرم است که آبی خنک و گوارا دارد.

چشمه ناز,چشمه ناز ونک,تصاویر چشمه ناز

آب چشمه ناز بسیار گوارا و خنک است

چشمه ناز کجاست؟

چشمه ناز در فاصله 35کیلومتری غرب سمیرم و 200کیلومتری جنوب اصفهان واقع است. از سمیرم تا روستای ونک جاده آسفالت میباشد پس از عبور از روستای قلعه قدم، گردنه گله وار و گردنه نخودان به ونک میرسیم. برای رسیدن به چشمه ناز بایستی از رودخانه عبور نماییم. از ونک تا چشمه حدود سه ساعت راه میباشد. از چشمه تا قله 5 تا 6 ساعت راه است.

چشمه ناز,چشمه ناز ونک,تصاویر چشمه ناز

یکی از زیباترین و بکرترین تفرجگاه های شهرستان سمیرم و شهر ونک چشمه ناز ونک است

بهترین فصل سفر به چشمه ناز:
این منطقه کوهستانی و سردسیر دارای بهار و تابستان‌های فوق العاده دیدنی است. بنابراین شما را به دیدن طبیعت بکر این منطقه در بهار و تابستان‌ دعوت می‌کنیم، مطمئناً سفر شما می‌تواند خاطرات فراموش نشدنی را برای شما به همراه داشته باشد. بهتر است اشاره کنیم فصل پاییز و زمستان منطقه نیز زیبایی خاص خود را دارد؛ به همین دلیل چشمه ناز در فصل‌های سرد سال نیز پذیرای علاقمندان بسیاری است.

چشمه ناز,چشمه ناز ونک,تصاویر چشمه ناز

بهترین فصل سفر به چشمه ناز بهار و تابستان می باشد

چگونه به چشمه ناز برویم؟
برای رفتن به این منطقه، باید مقصد سفر خود را ونک قرار دهید؛ خوشبختانه مسیر سمیرم تا ونک جاذبه‌های دیدنی بسیاری مانند گردنه گله وار، روستای قلعه قدم و امازاده زیدبن علی و گردنه نخدان داشته و مسیر رسیدن به ونک به اندازه‌ای زیبا است که هرگز در مسیر احساس خستگی نخواهید کرد. اما برای رسیدن به خود چشمه، باید حدود سه ساعت در ارتفاعات دالان کوه پیاده روی کنید. متاسفانه کمبود امکانات رفاهی در منطقه باعث شده است که سفر به این منطقه منحصر به فرد یک روزه باشد.

چشمه ناز,چشمه ناز ونک,تصاویر چشمه ناز

سفر به چشمه ناز یک روزه است

وسایل مورد نیاز برای سفر به چشمه ناز:
لوازم شخصی، کفش مناسب پیاده روی، لباس مناسب فصل(لباس اضافه و جوراب)، کارت شناسایی، داروی شخصی، کرم ضد آفتاب، عینک و کلاه، لوازم بهداشتی، پتو، دوربین عکاسی، یک وعده ناهار، کفش مناسب آب و…

تبلیغات
دکمه بازگشت به بالا