گردشگری

آشنایی با روستای چرم کهنه در خراسان رضوی

آشنایی با روستای چرم کهنه در خراسان رضوی

 

روستای چرم کهنه,روستای چرم کهنه مشهد,روستای چرم کهنه کلات

روستای چرم کهنه در 3 كیلومتری چرم نو می باشد

تفرجگاه و آبشار چرم در بیست کیلومتری غرب کلات نادری واقع است که زیبایی های خاص خود را دارد. از کلات و چرم در شاهنامه فردوسی بارها نام برده شده است.

شهرستان کلات
شهرستان کلات وسعتی در حدود 3276 کیلومتر مربع دارد که از شرق به سرخس، از غرب به درگز، از شمال به کشور ترکمنستان و از جنوب به مشهد و چناران محدود شده است.
کلات در بین رشته کوه هزار مسجد قرار گرفته و این رشته کوه از جانب جنوب غربی حائلی طبیعی است که این شهر را از مشهد و چناران جدا ساخته است. آب و هوای کلات معتدل کوهستانی است و شامل دهستانهای لایین، کبود گنبد، پساکوه و زاوین است که مجموعا دارای 140 پارچه روستا می باشد.

روستای چرم کهنه,شهرستان کلات,روستای چرم کهنه در خراسان

عکس های روستای چرم کهنه

روستای چرم کهنه
روستای چرم کهنه 18 کیلومتر بعداز شهر کلات نادر و در جاده درگز واقع شده است. در سمت چپ راه درگز جاده ای است به طول ۵ کیلومتر که به روستای چرم کهنه می رود.

چرم کهنه در 3 كیلومتری چرم نو می باشد و 200 خانوار كرد زبان( كرد شـــادیلو) دارد. در مسیر چرم نو تا چرم كهنه اطراف مسیر رودخانه، باغ های میوه پیوسته ای قرار گرفته اند. دره چرم كهنه به دلیل عرض تقریباً كم، جای زيادي برای كشت و باغات ندارد و باغات آن اکثرا در محدوده ابتدای دره قرار دارند و زیباترین مكان دیدنی آن آبشار زیبای چرم( قور كن) در ابتدای دره می باشد.

روستای چرم کهنه,بشار چرم کلات,روستای چرم کهنه در خراسان

آبشار چرم کلات در استان خراسان رضوی واقع است

روستای چرم کهنه,روستای چرم کهنه مشهد,روستای چرم کهنه کلات

تصاویر آبشار چرم

روستای چرم کهنه,روستای چرم کهنه مشهد,بشار چرم کلات

عکس های آبشار چرم کهنه

 

منبع : چه نیوز

تبلیغات
دکمه بازگشت به بالا